Kuchyně Ikea - naše zkušenosti

Kuchyně Ikea

Kuchyně Ikea představují ideální volbu pro mnoho mladých rodin zařizujících svou první domácnost a to především díky své variabilitě, designu, užitné hodnotě, a v neposlední řadě pro svou dostupnost. Podělíme se s vámi o naše zkušenosti. Nechte se inspirovat fotografiemi kuchyně, která splnila všechna naše očekávání, najdete je ve fotogalerii vlevo.


Rady pro návrh kuchyňské linky Ikea

Kuchyňská linka Ikea

Každý máme jiný vkus a jiné představy, jak by měla ideální kuchyňská linka vypadat. Nikomu nechceme nic vnucovat. Jen jsme Vám zde chtěli poskytnout několik praktických rad od spokojených majitelů kuchyně Ikea.Barvy

Bílou barvu linky jsme zvolili především pro její neutralitu, čistotu, a kombinovatelnost s jinými barvami. S tou kontrastuje tmavá pracovní deska. Už po roce se na ní projevily známky užívání, i když jsme si dávali pozor, deska místy získala ne úplně pěknou patinu. Pravdou ale je, že vaříme velmi často. Kuchyni jsme doplnili tmavým rozkládacím stolkem Ikea, židlemi Pantone, lustry opět Ikea.
Dlouho jsme zvažovali, jaký materiál zvolit nad pracovní desku. Nakonec jsme tento prostor vymalovali kvalitní omyvatelnou barvou Dulux. Výhodou je, že až nás žlutooranžová barva omrzí, prostě vymalujeme barvou jinou a kuchyně tak získá zase jiný výraz.

Kuchyňské spotřebiče Ikea

Obklad ze skla - doporučujeme!

Za indukční desku jsme umístili desku z kaleného čirého skla, která na obě strany přesahuje o cca 20cm. Údržba je velmi jednoduchá a dle našeho názoru to vypadá velmi pěkně. Jediné, na co je třeba dát si pozor, je instalace desky. Opatrně, abyste šrouby nedotáhli až příliš a deska tak nepraskla.
Pod hlavičky šroubů a mezi sklo a stěnu jsme dali podložky z plsti, které sklo chrání.

Spotřebiče Ikea

Kuchyni jsme vybavili spotřebiči Ikea, krom lednice. Indukční deska je opravdu vynikající, funguje spolehlivě a ohřev je v porovnání s klasickou sklokeramikou neskutečně rychlý. Trouba slouží rovněž bezproblémově, stejně tak mikrovlnná trouba, která se nám nevešla do kuchyňské linky, ale její umístění poblíž jídelního stolu je nakonec velmi praktické. Spotřebiče mají prodlouženou záruku. Doufáme, že ji nebudeme muset využít. S kuchyňskými spotřebiči Ikea máme zatím opravdu výborné zkušenosti.


Poznámka | Uveřejněné fotografie na stránkách nabytek-ikea.cz mají pouze ilustrační charakter | Návrhy kuchyňské linky byly vytvořeny za užití Plánovače kuchyní Ikea, který je k dispozici na oficiálních stránkách společnosti | Web nabytek-ikea.cz nemá se společností Ikea žádnou spojitost, pouze orientačně informuje o nabízených produktech, poskytuje inspiraci a další upotřebitelné informace pro zákazníky, kteří chtějí své příbytky vybavit levným, ale přesto pěkným a funkčním nábytkem.